Уест Хем спечели отзад, за да спечели срещу Уулвс, но загуби Джарод Боуен от контузия
Breaking News | 2024-04-06 | 18:49:34

Джеймс Уорд-Проус вкара директно от корнер, докато Уест Хем дойде отзад, за да спечели с 2-1 срещу Уулвс, но само след като Джарод Боуен беше контузен , дни преди сблъсъка им в Лига Европа срещу лидера в Бундеслигата Байер Леверкузен.

Уорд-Проуз се възползва от вятъра, който въртеше около Молиню, за да се извие в корнер в 84-ата минута, след като дузпата на Лукас Пакета в 72-ата минута беше отменена точен удар от първо полувреме на Пабло Сарабия в това състезание от Висшата лига.

Капитанът на Уулвс Максимилиан Килман смяташе, че е изравнил в деветата минута на добавеното време, но ударът му с глава беше отменен за засада след намеса на VAR .

Победата изравнява Уест Хем по точки с шестия Манчестър Юнайтед в битката за места в Лига Европа, но непосредствените им европейски амбиции може да бъдат наранени, след като Боуен падна неудобно в началото на второто полувреме , като пътуването до Леверкузен предстои в четвъртък вечерта.

Отборът на Дейвид Мойс вече взе 19 точки от губещи позиции този сезон, въпреки че това беше едва третата победа на Уест Хям в лигата за 2024 г.

Чуковете можеха и трябваше да поведат след 11 минути след играта на Боуен, който ограби Нелсън Семедо на линията и пусна ниска топка към Томас Соучек на ярдове от вратата. Националът на Чехия обаче не успя да измъкне топката от краката му.

Това беше ключов момент, когато Уулвс доминираха през останалата част от полувремето. Раян Айт-Нури, номинално ляв бек, но играч, който влезе в игра с три гола в четири мача, след като беше преместен в по-атакуваща роля, отново пое водещата роля.

Алжирецът отиде близо, когато пробяга почти цялата дължина на терена, за да нахлуе в наказателното поле, само за Кърт Зума да се плъзне, докато се канеше да натисне спусъка, преди Томи Дойл да спаси ветеран вратар Лукаш Фабиански, отново заместник на контузения Алфонс Ареола.

Напрежението нарастваше и даде резултат, когато пасът на Дойл отляво намери нов отличен пробив от Аит-Нури, който беше повален от Емерсън Палмиери в наказателното поле. След проверка на ВАР, Сарабия се засили, за да победи Фабиански с точен удар, който мина от вътрешната страна на десния стълб.

Мойс може и да е гледал с едно око пътуването до Германия в четвъртък, когато си тръгваше Михаил Антонио беше на пейката, но той взе действие на почивката, когато ямаецът влезе, за да направи своето 300-но участие, присъединен от Бен Джонсън, докато Соучек и Владимир Куфал отстъпиха.

Минути след подновяването на играта Боуен изглеждаше контузен бедрото му след предизвикателство с Гомес, а миг по-късно Уулвс загуби Аит-Нури, който закуцука в 55-ата минута, за да бъде заменен от Матеус Куня.

Промените изглежда допринесоха повече за Уест Хям, тъй като най-накрая упражни известен натиск. Мохамед Кудус стреля, преди Уорд-Проус да види пряк свободен удар, отразен встрани.

Чуковете смятаха, че са изравнени в 63-ата минута, когато Емерсън засече с глава, но Тони Харингтън щедро даде знак за фаул срещу Семедо в натрупване.

Вълците създаваха собствени проблеми, не успявайки да изчистят топката и трябваше да платят в 72-ата минута.

Гомес върна топката на Тоти в тясно пространство и Уест Хем го изхвърли, преди центрирането на Емерсън да бъде блокирано от ръката на Килман, а Пакета изпълни дузпата след заекващ удар.

Джонсън тества Са с удар от воле и две минути по-късно Ъглов удар на Уорд-Проус премина над вратаря и влезе.

Вълците смятаха, че са изравнени в края, но Харингтън беше изпратен да провери екрана от VAR Дарън Инглънд и Тауанда Чирева беше счетено, че блокира Фабиански като Килман заби с глава в корнер за гнева на феновете на домакините.